BNKH2019

Beh na Kubínsku Hoľu 2019 (BNKH2019) je projekt vytvorený pre širokú bežeckú verejnosť, ktorý je pamiatkou zosnulému legendárnemu atletickému trénerovi na Orave, Barnabášovi Űvegešovi.


Barnabáš Űvegeš

Pán Űvegeš (december, 1944) bol rodákom z obce Polina, ktorá je severozápadne od Tornale v doline riečky Turiec. Jej kataster sa rozprestiera na ploche 909 ha a žije tu 120 obyvateľov. Po štúdiách v Banskej Bystrici zavítal do Dlhej nad Oravou (obec asi 20km severne od Dolného Kubína), kde po nazbieraní skúseností išiel priamo do Dolného Kubína. Pôsobil na základnej škole Martina Kukučína, kde v roku 1985 začali vznikať prvé atletické triedy. Škola teda produkovala jedného významného športovca za druhým. Bol to vynikajúci tréner, učiteľ, rozhodca, organizátor podujatí, no pre nás ktorých učil na základnej škole M. Kukučína bol hlavne skvelý človek, autorita a persóna, ktorú každý rešpektoval. Atletike sa dokonca venoval aj počas dôchodku za čo mu patrila veľká vďaka a niekoľko ocenení. Kvôli chorobe nás bohužiaľ opustil v máji, 2014. Pán Barnabáš Űvegešovi česť tvojej pamiatke.

Beh na Kubínsku Hoľu štartuje 05.07.2019 o 10:00, detské kategórie do 18 rokov štartujú 10:30. Registrácia a štart budú prebiehať v priestoroch Hotela Belez, ktorý sa nachádza neďaleko známeho lyžiarskeho strediska SKI Kubínska Hoľa a asi 300m nad obcou Beňová Lehota.

Témou hlavných pretekov bude úplne nová trať posadená do horstva Oravskej magury s jemným podtónom populárneho skyrunningu. Bude teda o 2 levely náročnejšia, ako predošlé ročníky (2015-2018).

REGISTRACIA ONLINE: LINK
DETAILY TRATE nájdeš na LINK

Témou detských pretekov budú 3 disciplíny, od behu v okolí hotela Belez, cez hod kriketovou loptičkou do výseku, až po skok do diaľky. Všetko samozrejme za prítomnosti zodpovedných organizátorov, ktorí sa o vaše ratolesti postarajú 🙂

Už sa na to tešíme spolu s Vami :). Hor sa na Kubínsku hoľu 🙂 S pozdravom Váš Bežecký klub Dolný Kubín.

MEDIÁLNY SPONZOR

https://trenujeme.sk/beh-na-kubinsku-holu-memorial-barnabasa-uvegesa