Členovia RUN_DK

John Červeň

Johnymu sa na behu páči nenáročnosť, potrebujete k tomu len tenisky, šortky a chuť. Je to podľa neho ideálne pre „hĺbanie“. Preteky zase ponúkajú možnosť sa socializovať aj introvertom a opustiť zónu komfortu nielen po fyzickej stránke. Väčšinu tréningov absolvuje na asfalte, pretože sa mu páči prekonávanie rýchlosti. Maratón je solídnou výzvou, pretože kombinuje slušné tempo s ešte slušnejšou vzdialenosťou. Ani bežci sa neubránia starnutiu a strácaniu rýchlosti. Preto je otázkou času, kedy zanechá cestu a častejšie sa bude zjavovať na lúkach. Kopce veľmi netrénuje, preto sú aj jeho slabinou. Túto sezónu sa chce objaviť po dlhých rokoch no Beh do Choča a prekonať jeho osobák 59 minút.

.

.

.

Ivetka Hrkelová

Ivetka začala s behom pred nedávnom a v podstate jej to vydržalo s veľkými zlepšeniami sa až do týchto chvíľ. Ivetka má hlavne srdce dobrodruha a preto sa s ňou môžete vydať hlavne na trailové behy o ktorých už momentálne mnoho vie. Vo svojej kategórii patrí na Orave k elite vytrvalkýň o čom svedčí aj medailové umiestnenie z veľmi náročnej Poludnica run 2018.

.

.

.

Soňa Jurigová- Majdová (v strede)

Soňa už absolvovala 5 maratónov a jej 4tí v poradí bol vo výbornom čase 3h55min52sec. Sen si tým podľa nej splnila, a určite chce čas stlačiť v budúcnosti ešte nižšie. Môžete ju stretnúť trénovať v okolí Dolného Kubína najmä Tília kemp Gaceľ. Patrí k pozitívnym osobám v našom klube a je s ňou zábava.

.

.

.

Mike, ako ho mnohý prezývajú je všestranným bežcom, ktorý v útlych začiatkoch venoval čas šprintu. Postupom času však prechádzal na vytrvalca, ktorý v poslednom roku zvládol 2 horské maratóny, 1 ultramaratón. Jeho najväčšími cieľmi na nasledujúce obdobie sú Nízkotatranská stíhačka, a celý balík triatlonových pretekov (GORAL-ORAVAMAN-JANOSIK).

.

.

.

Miroslava Babinská (vpravo)

Mirka vstúpila do Run_DK nedávno a od začiatku ukazovala kvality akými sú neústupná snaha a bojovnosť. Jej snom bolo zdolať niekedy Štefánik trail. Možno sa jej to raz podarí. Momentálne má však ciele nadstavené pre kratšie vzdialenosti do 15km. Patrí taktiež k torpédam v jej kategórii na Orave.

.

.

.

Monika Chovanová (vpravo)

Monika je zarputilou v tom čo robí, a že to robí veľmi dobre svedčia aj jej výsledky (22x na stupienkoch víťazov zo zúčastnených 30 pretekov v r.2018). Je všetstranou bežkiňou od tých najkratších vzdialeností až po maratón. Je rozhodne veľkou hrozbou pre súperky v trailových ale aj cestných pretekoch.

.

.

.

Miroslav je muž veľa funkcií, a to rozhodne potvrdzuje jeho iniciatívou, ktorou napríklad vzniklo aj toto občianske združenie „Bežecký klub Dolný Kubín“. Je to spoločenský tvor a rozhodne mu nechýba slovo. Popri rodine sa snaží nielen pracovať, ale aj športovať a venovať všetkému okolo toho. Za čo mu patrí naša úcta.

.

.

.

Ján Ráclavský (vpravo)

S behom začal v roku 2013. Jeho prvý maratón bol jubilejný 90. ročník Košického maratónu mieru. Podľa jeho slov boli začiatky zamerané na úpravu váhy a zlepšenie zdravia. No po prvom preteku naplno začal realizovať jeho cieľ zabehnúť v každom hlavnom meste členskej krajiny EÚ maratón. Po splnení tohto cieľa nebude končiť a svoju pozornosť zacieli aj na ostatné časti sveta. Skompletizuje zbierku maratónov veľkej 6 (World Marathon Majors), láka ho maratón na Severnom póle, v Sydney, ale aj Moskve a Pekingu. Príbehy z behov môžete sledovať tu:  https://medium.com/@boxerov.beh

.

.

.

Barry Hartshorne

Nedávno nás oslovil o spoluprácu Barry. Hľadal niekoho s kým by si mohol spoločne zabehať a niečo viac sa o behu sa dozvedieť. My sme ho s veľkou radosťou prijali medzi nás a už sa tešíme na spoločné bežecké projekty. Barry je veľmi skúsený šéfkuchár v reštaurácii Amália. Čo sa týka behu tak jeho chute bažia po cestných behoch, aj maratónoch, netají sa tým, že by otestoval ultramaratón.

.

.

.

Simona Lomazová

Simona je našou novou členkou od roku 2019 a aktívne beháva zhruba 1,5 roka 6x do týždňa cca 70 km. Prvý rok ju bavili rovinky, no teraz sa viac sústreďuje na kopce. Ako hovorí: „Trošku zmena;)“.  Začala s behom kôli radosti z pohybu a celkovo byť vonku. Najskôr striedmo, neskôr sa dopracovala k trénerovi, ktorý jej vytvára tréningy. Jej cieľom je odbehnúť polmaratón. Beh ju teší a ide si svoje tepmíčko poľahky:) Podrážky si pripravuje na behy do vrchu

.

.

.

Lukáš Pšenák

Lukáš je členom klubu od roku 2019. S behom je spojený takpovediac celý život. Už ako malý chlapec hrával futbal (žiaci, dorast, dospelý). V devätnástich si urobil rozhodcovský kurz a venoval sa tomu aktívne 16rokov. Jeho rozhodcovskú kariéru ukončil 2017, ako ligový rozhodca v súťaži 5 ligy SsFZ. Postupne mu začal beh chýbať a tak sa rozhodol pre beh a robí to hlavne pre svoj dobrý pocit. Chcel niečo urobiť pre seba a pre svoje zdravie. 

Čo je tvojím cieľom pre rok 2019? „V prvom rade pokračovať ďalej, pokiaľ mi to zdravie dovolí. Nemám veľké ciele, no hlavne môj cieľ je prekonávať samého seba a svoje časy v tomto športe. Chcem sa zúčastňovať rôznych pretekov, lebo mi to dáva novu skúsenosť, motivuje ma to, posúva ma to vpred. Tento rok by som chcel zúčastniť aspoň jedného polmaratónu.“

Čo by si chcel dosiahnuť v tréningu? „Chcem vidieť výsledky. Chcem sa zlepšovať. Chcem vidieť, že to čo robím padá na úrodnú pôdu, že to nie je zbytočné.“ Čo je tvojou najväčšou slabinou?  „Asi dýchanie, jednoducho v tomto sa ešte hľadám.“ V čom sa vidíš najsilnejší?  „Mam pevnú vôľu a to čo si zaumienim aj urobím. Nevzdávam sa len tak.“

.

.

.

Marek Dobias

MAREK je členom v klube od roku 2019. Po práci mu veľa času na beh neostáva, ale keď je tomu občas naopak, dá sa „zmotať“ aj na 100k. Viac info o Marekovi doplníme neskôr.

.

.

.

Michal Smolár

Michal je členom klubu od roku 2019. Je vyznávačom skialpinizmu, baví ho aj rybárčenie, cyklistika. Behu sa chce intenzívnejšie venovať pre zlepšenie výkonu na populárnych pretekoch Spartan race. Preto spolčil jeho šikovnosť a výkon s našou prezieravosťou a efektívnosťou.

.

.

.

Posledným členom, ktorý v roku 2019 zavítal do nášho bežeckého tímu je Maťo Bakala z Kňažej. Svojím záujmom s nami spolupracovať nás veľmi potešil a budeme sa snažiť o spoločné výbehy a zlepšenie a uskotočnenie niektorých jeho bežeckých snov.